Stroj SILKOT 70-80

Stroj SILKOT 70-80

charakteristika stroje:
Stroj SILKOT 70 – 80 je určen k opravám výtluků a jiných poruch asfaltových vozovek.

Výhody naší technologie:

  1. Velkou výhodou této technologie je využití odpadu z frézování asfaltových vozovek – recyklátů. V izolovaném ohřívacím zásobníku se recyklát nahřívá na teplotu 150 – 160°C, aniž by se starý asfalt spálil a tím znehodnotil.
  2. Technologie se úspěšně může provádět také v zimním období za mrazivého počasí do -10°C (pod tuto teplotu se náklady na opravu enormě zvyšují).
  3. Opravené místo dále nepraská.
  4. Cena oprav ve srovnání s používanými technologiemi je 2 až 2,5x levnější.
  5. Použitím recyklátu likvidujeme problematický odpad.

Technologie, kterou používá stroj SILKOT 70 – 80, zajišťuje zcela nový způsob opravy asfaltových vozovek, který dává opravené vozovce nové užitné parametry. Tím prodlužuje životnost opravené vozovky minimálně o 3 až 5 let.

Popis stroje:

Základní a nejdůležitější součástí stroje je izolovaný ohřívací zásobník pro cca 1,1m3 recyklátu a zadní sklopné nahřívací čelo. Dalšími konstrukčními skupinami jsou dvounápravový podvozek se sklopným nájezdem pro válec, naviják s nosnou konstrukcí pro sklápění zadního čela, plynová soustava se třemi nádržemi na LPG, elektrická soustava s baterií, nabíjecím zdrojem a ovládacími skříněmi s prvky zajišťujícími chod stroje.

Stroj je certifikován ministerstvem dopravy České republiky a Strojírenským zkušebním ústavem , s.p, Brno.

Video